WATCH DOCS W DOMU Z KPH I PARADĄ RÓWNOŚCI

Czerwiec to najważniejszy miesiąc dla społeczności LGBT na całym świecie. To Miesiąc Dumy czyli tzw. Pride Month. Dlatego 18 czerwca planujemy wspólnie porozmawiać i obejrzeć niekwestionowany hit ostatniej edycji festiwalu WATCH DOCS – zwycięzcę konkursu publiczności „Bo nie wiedzą co czynią” w reżyserii Daniela Karslake’a.

Współorganizatorem wydarzenia jest Parada Równości, a także Kampania Przeciw Homofobii – organizator „30 twarzy dumy” całomiesięcznej akcji celebrującej Miesiąc Dumy, której pokaz jest częścią. 

Harmonogram czwartkowego wydarzenia:

19:00– Kiedy w religijnej rodzinie "wychodzi się z szafy" - Rozmowa eksperta Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Jarosława Jagury z prof. Dorotą Hall autorką książki „W poszukiwaniu miejsca. Chrześcijanie LGBT w Polsce” oraz Marcinem Dzierżanowskim – prezesem Fundacji Wiara i Tęcza oraz redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost”.

19:30- transmisja filmu "Bo nie wiedzą co czynią”– poruszającego dokumentu, który przedstawia historie czterech religijnych amerykańskich rodzin, w których jedno z dzieci „wyszło z szafy” jako osoba nieheteronormatywna. Jaka była reakcja krewnych? Jak potoczyły się ich losy

Obydwa wydarzenia odbędą się w jednej transmisji na żywo na fanpage’u  festiwalu WATCH DOCS. Ze względu na ograniczenia związane z prawami licencyjnymi do filmu "Bo nie wiedzą co czynią" uczestniczenie w wydarzeniu będzie możliwe wyłącznie na terenie Polski. Po zakończeniu transmisji na naszym fanpage'u udostępnimy nagranie ze spotkania poprzedzającego pokaz.

Pokaz organizowany jest w ramach projektu WATCH DOCS Zrób to sam/a Helsińskiej Inicjatywy dla Praw Człowieka.