WATCH DOCS W DOMU: EWANGELIA EUREKI

21 maja zapraszamy do udziału w rozmowie dr Doroty Pudzianowskiej, ekspertki Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, z aktywistą LGBT oraz reżyserem Bartem Staszewskim. Po spotkaniu odbędzie się transmisja na żywo filmu „Ewangelia Eureki”’- jednego z hitów ostatniej edycji festiwalu WATCH DOCS.

Harmonogram czwartkowego wydarzenia:

19:00 - Strefy wolne od LGBT? - Rozmowa dr Doroty Pudzianowskiej z Bartem Staszewskim.

  • dr Dorota Pudzianowska - polska prawniczka i socjolog, doktor nauk prawnych, działaczka na rzecz praw człowieka od 2006 r. związana z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, pracuje jako adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w dziedzinie prawa administracyjnego oraz praw człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień prawa antydyskryminacyjnego i prawa migracyjnego.
  • Bart Staszewski - aktywista LGBT i reżyser filmów dokumentalnych. W 2018 roku gościł na naszym festiwalu z filmem „Artykuł 18.”- jednym z najważniejszych dokumentów o walce osób LGBT o równość w Polsce. Organizator Marszu Równości w Lublinie, członek stowarzyszenia „Miłość nie wyklucza”. W 2019 roku wyróżniony Europejską Nagrodą Tolerancji,  razem z Wolnymi Sądami udało mu się powstrzymać dystrybucję homofonicznych naklejek Gazety Polskiej „Strefa wolna od LGBT”. Autor projektu fotograficznego „Stref wolnych od LGBT”, o którym będzie można dowiedzieć się więcej na czwartkowym spotkaniu.

19:30- transmisja filmu "Ewangelia Eureki" – dokumentu opowiadającym o Eurece w Arkansas - dwutysięcznym miasteczku z wielkimi widowiskami pasyjnymi i chrześcijańskimi drag shows. To zabawny, ale i pełen empatii film o miłości, wierze i prawach człowieka, który przekonuje, że dusza Ameryki nie jest jeszcze stracona.  Jest to film anglojęzyczny z polskimi napisami.

Obydwa wydarzenia odbędą się w jednej transmisji na żywo na fanpage’u  festiwalu WATCH DOCS. Ze względu na ograniczenia związane z prawami licencyjnymi do filmu "Ewangelia Eureki" uczestniczenie w wydarzeniu będzie możliwe wyłącznie na terenie Polski. Po zakończeniu transmisji na naszym fanpage'u udostępnimy nagranie ze spotkania poprzedzającego pokaz.

Partnerem pokazu jest Kampania Przeciw Homofobii, partnerem medialnym Halo.Radio pierwsze medium obywatelskie

Pokaz organizowany jest w ramach projektu WATCH DOCS Zrób to sam/a Helsińskiej Inicjatywy dla Praw Człowieka.