OGŁASZAMY PROGRAM WATCH DOCS 2019!

Rezerwujcie czas! Na stronie festiwalu WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie dostępny jest już pełny program tegorocznej edycji! Znalazły się w nim 52 filmy i spektakl moskiewskiego Teatru.doc.

W programie znalazły się stałe sekcje festiwalu: Konkurs, w którym startuje 11 filmów, Chcę zobaczyć i dobrze znany widzom Dyskretny urok propagandy. Nie zabrakło też Nowych filmów polskich ani krótkich metraży. Poza tym przygotowaliśmy retrospektywy tematyczne, które poruszają ważne i aktualne tematy: Zwyczajny ekstremizm oraz Kto się boi tęczy?

WATCH DOCS 2019 to również najlepsze dokumenty ze Skandynawii (sekcja Chłodnym okiem), filmy o obrońcach praw człowieka w Rosji i retrospektywa naszego tegorocznego laureata Nagrody im. Marka Nowickiego - kolektywu Field of Vision

Poza pokazami filmów festiwal WATCH DOCS to również cały wachlarz wydarzeń specjalnych: dyskusji, debat i spotkań z gośćmi. 

Bilety na wszystkie pokazy są darmowe, ale trzeba je wcześniej odebrać w kasach kin. Festiwal będzie odbywał się w trzech kinach: Kinoteka, Kino MuranowCentrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj.