AKTUALNOŚCI

Ogłaszamy program WATCH DOCS 2019!

Rezerwujcie czas! Na stronie festiwalu WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie dostępny jest już pełny program tegorocznej edycji! Znalazły się w nim 52 filmy i spektakl moskiewskiego Teatru.doc.

Teatr.doc na WATCH DOCS!

Podczas tegorocznej edycji festiwalu WATCH DOCS zapraszamy widzów również do teatru. Wydarzeniem specjalnym będzie spektakl „Obrońcy Praw Człowieka” przygotowany przez jeden z najsłynniejszych teatrów niezależnych w Moskwie - Teatr.doc.

Pokaz przedfestiwalowy "Ewangelia Eureki" w U-jazdowski Kino!

Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie zaprasza na pokaz "Ewangelii Eureki" o niewielkiej Eurece w Arkansas, znanej z wielkich widowisk pasyjnych i chrześcijańskich... drag shows. Film zostanie pokazany podczas tegorocznej 10. edycji festiwalu w ramach wiodącej sekcji "Kto się boi tęczy", ale wcześniej będzie można go obejrzeć na specjalnym pokazie w U-jazdowski Kino.

Nowa sekcja na WATCH DOCS: „Zwyczajny ekstremizm”

Czym jest ekstremizm, skąd się bierze i dokąd prowadzi? Dokumentaliści zajmujący się prawami człowieka już od jakiegoś czasu z uwagą obserwują nasilanie się postaw rasistowskich i nacjonalistycznych w społeczeństwie. W tym roku przyglądamy się temu zjawisku nieco dokładniej. W programie retrospektywy „Zwyczajny ekstremizm” znalazły się głośne filmy.

Trzy filmy Amerykańskiego Festiwalu Filmowego z nominacjami WATCH DOCS!

Trzy filmy prezentowane na rozpoczynającym się American Film Festival otrzymały nominacje WATCH DOCS i w grudniu będzie można je zobaczyć w Warszawie podczas 19. edycji festiwalu.

"Kto się boi tęczy?" Prezentujemy plakat WATCH DOCS 2019!

Podczas tegorocznej edycji WATCH DOCS zaprezentujemy filmy związane z sytuacją środowisk LGBT na całym świecie. Poświęciliśmy im oddzielną sekcję "Kto się boi tęczy". Również nasz festiwalowy plakat nawiązuje do tęczowych kolorów.