TRAILER

Rozdarty kraj

69' 2017 Hiszpania reżyseria: Melissa Silva Franco zdjęcia: Manuel Barrios montaż: Guillem Ayats Bartrina, Manel Sanchez produkcja: Nephilim producciones

Podzielona Wenezuela - zwolennicy "Boliwariańskiej rewolucji" kontra aktywiści, rodziny ofiar i więźniów politycznych reżimu Maduro.

Scenariusze współczesnych kryzysów konstytucyjnej demokracji nie zawsze są identyczne i nie zawsze są dziełem prawicy, ale regułą wydaje się towarzysząca im głęboka polaryzacja społeczeństw. W Wenezueli to Sąd Najwyższy zdelegalizował parlament, a ten – jak uważają opozycja i społeczność międzynarodowa – instytucjonalny zamach stanu z przełomu marca i kwietnia 2017 r. zapoczątkował falę wzmożonych represji i ulicznej przemocy. Setki zabitych i rannych, masowe aresztowania i koszmarna bieda bynajmniej nie zniechęciły twardych zwolenników Prezydenta Maduro i „Boliwariańskiej rewolucji”. W filmie Melissy Silvy Franco będą mieli głos na równi z protestującymi na ulicach aktywistami, rodzinami ofiar i więźniów politycznych.

PROJEKCJE
U-jazdowski Laboratorium
8.12 / 15:00
Kino Muranów Sala Gerard
11.12 / 17:15