„WNIOSKI Z 40 DNI PROTESTU” - PIERWSZA DEBATA HELSIŃSKA

Zapraszamy do udziału w pierwszej „Debacie Helsińskiej” organizowanej przez Helsińską Fundację Praw Człowieka. Debata odbędzie się 4 lipca 2018 r. o godz. 16.30 w Austriackim Forum Kultury w Warszawie (ul. Próżna 7/9).

 Tematem debaty będzie analiza wniosków płynących z niedawno zakończonego protestu osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Punktem wyjścia do rozmowy będą postulaty wyrażone przez dr Sylwię Spurek w artykule Koniec dyskusji. Czas na pracę. Siedem wniosków z 40 dni protestu” .

Zaproszenie do udziału w dyskusji panelowej przyjęli m. in. dr Sylwia Spurek, zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, oraz Jarosław Jagura, prawnik Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka specjalizujący się w prawie antydyskryminacyjnym. Debatę moderować będzie dr Barbara Grabowska Moroz z HFPC.

Dyskusję poprzedzi projekcja filmu dokumentalnego Walka w reż. Daniela Fallshawa i Violety Ayali. Trzydziestominutowy dokument z 2017 r. rejestruje dramatyczny protest osób z niepełnościami w stolicy Boliwii.

Prosimy o zarejestrowanie swojego udziału w debacie do 3 lipca 2018 r. przez formularz zgłoszeniowy.

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partnerzy i patroni medialni: