Poniedziałek na Festiwalu

7-12-2015

Poniedziałek na Festiwalu to dwie dyskusje – „Aktywiści mówią”, warsztat podczas którego zaproszeni goście obalą mity dotyczące działalności społecznej oraz  „Niesłyszące się opowieści” w związku z pokazem dokumentu konkursowego „Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz”.

Czy do zmieniania świata potrzebne są heroiczne gesty czy raczej konsekwencja w podejmowaniu codziennych wyborów? Czy aktywista musi być superbohaterem? Czy uniesiony kciuk na Facebooku i serce na Twitterze to adekwatne symbole społecznego zaangażowania w XXI wieku?

W dyskusji "aktywiści mówią" udział wezmą: Robert Cyglicki, dyrektor programowy Greenpeace Polska, Zofia Jaworowska, prezeska Stowarzyszenia Refugees Welcome, Dobrosława Gogłoza, prezeska Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz Krzysztof Izdebski, ekspert w Stowarzyszeniu Sieć Obywatelska - Watchdog Polska.

 Natomiast dyskusja panelowa "Niesłyszące się opowieści" odbędzie się z udziałem z udziałem: Gienadija Kofmana, producenta filmu, Krzysztofa Kopczyńskiego, reżysera filmu, prof. Joanny Tokarskiej-Bakir z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Piotra Tymy, Przewodniczącego Związku Ukraińców w Polsce i członka Komisji Praw Człowieka Światowego Kongresu Ukraińców. Debatę będzie moderować Jolanta Steciuk.

W poniedziałek nie zabraknie także spotkań z twórcami festiwalowych dokumentów. Po projekcji "Nadejdą lepsze czasy" odbędzie się spotkanie z reżyserką, Hanną Polak, która w tym roku jest także jurorką WATCH DOCS. Na sesji Q&A obecna będzie także reżyserka "Pożegnania z Afryką", a Jim Finn, mistrz pastiszu opowie o swoim filmie "Idea Dżucze". Dzisiaj odbędzie się też jedyna projekcja konkursowego "Jackson Heights". 

Do zobaczenia !