Artykuły

Pierwszy dzień Festiwalu

Rozpoczyna się Festiwal WATCH DOCS! Oprócz pokazów w czterech kinach, wybrane dokumenty można oglądać w internecie na platformie Kinoplex.

Wydarzenia towarzyszące podczas 15. MFF WATCH DOCS

WATCH DOCS to nie tylko pokazy filmów, ale także wiele wydarzeń towarzyszących, paneli dyskusyjnych i spotkań z filmowcami.

Goście 15. WATCH DOCS

Jim Finn, Anna Neistat, Robert Worth, Sean McAllister, Alexander Rastorgujew i Elena Khoreva to tylko kilku z wielu zagranicznych gości tegorocznej 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Festiwal odwiedzi około siedemdziesięciu gości zagranicznych, twórców i bohaterów filmów, a także obrońców praw człowieka, którzy spotkają się z publicznością po projekcjach filmów, a także uczestniczyć będą w warsztatach FUTURE DOCS.

Rekomendacje programerów

Prezentujemy rekomendacje wybranych filmów 15. edycji Festiwalu WATCH DOCS. Dzisiaj film poleca Maciej Nowicki, dyrektor Festiwalu.

Wykład mistrzowski Jima Finna

W sobotę 5. grudnia o 17:30, w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS, odbędzie się masterclass Jima Finna, nowojorskiego filmowca eksperymentalnego. 

Jury 15. MFF WATCH DOCS

15. MFF WATCH DOCS rozpoczyna się za niecałe 3 tygodnie. Znamy już skład jury konkursowego, które z 15 filmów wybierze laureata nagrody WATCH DOCS. Członkowie jury reprezentują zarówno środowisko obrońców praw człowieka jak i twórców dokumentów oraz reżyserów filmów fabularnych.

Akredytacje dziennikarskie 15. MFF WATCH DOCS

Ruszył proces akredytacji dziennikarzy na 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM 15. MFF WATCH DOCS

Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie rusza już po raz 15.! Jak co roku potrzebujemy pomocy wolontariuszy przy organizacji festiwalu, który w tym roku będzie trwał od 4 do 10 grudnia.

Dokumenty z programu American Film Festival na 15. MFF WATCH DOCS

W dniach 20-25 października we Wrocławiu odbędzie się 6. American Film Festival. W programie tegorocznej edycji poza filmami fabularnymi znajdzie się również wybór najlepszych amerykańskich dokumentów ostatniego sezonu, które zostaną zaprezentowane w sekcjach American Docs i Special Docs. Cztery dokumenty z programu AFF znajdą się również w programie 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, który odbędzie się w Warszawie w dniach 4-10 grudnia.

Specjalne jesienne pokazy "Wyroku na Węgrzech"

W związku ze wzrostem postaw ksenofobicznych i rasistowskich, w ostatnich miesiącach coraz śmielej prezentowanych w dyskursie publicznym, Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Społeczny Instytut Filmowy, organizatorzy MFF WATCH DOCS, zapraszają na cykl projekcji filmu dokumentalnego „Wyrok na Węgrzech” połączonych z serią spotkań.

«  ‹  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  ›  »