WTOREK NA WATCH DOCS

Czternaście filmów, dwie debaty, jedno spotkanie z bohaterami filmu oraz siedem spotkań z reżyserami filmów - wtorek to naprawdę intensywny dzień w ramach 17. MFF WATCH DOCS!

Nasz pełne repertuar na wtorek znajdą Państwo tutaj – zapraszamy do wybierania tytułów, debat oraz spotkań, na których chcieliby Państwo dziś być.

Polecamy Państwa uwadze filmy połączone z debatami:

  • W kinie Muranów po pokazie serbskiego dokumentu „Kiedy przyjdą świnie” (‘When Pigs Come’, godz. 17:30) odbędzie się panel pod tytułem „Jak przetrwać w nieliberalnych demokracjach” (18:45). Dyskusja połączona  będzie z prezentacją raportu “Wobec chorych demokracji w Europie. Zrozumieć strategie nieliberalnych rządów, by skuteczniej się im opierać: Studium przypadków: Chorwacja, Węgry, Polska i Serbia”, publikowanego przez Human Rights House Foundation.
  • W sali Laboratorium U–jazdowskiego po zaprezentowaniu szwedzkiego filmu „Sieć nienawiści” (18:00) będzie miała miejsce debata "Są rzeczy, które powie się tylko kobiecie. O cyberprzemocy wobec kobiet" (19:00). Dyskusja połączona będzie z prezentacją raportu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka „Cyberprzemoc wobec kobiet”.

 

Natomiast po projekcji filmu „Puszcza Białowieska. Jesteśmy” (20:00), także w sali Laboratorium U–jazdowskiego, spotkać będzie można poznać twórcę i bohaterów filmu. Rozmowę z nimi poprowadzi Adam Wajrak, dziennikarz „Gazety Wyborczej”.

W kinie Muranów pokażemy Państwu dziś m.in. dwa kolejne filmy konkursowe: ukazujący historię dzielnego palestyńskiego chłopca, chorującego na rzadkie schorzenie układu odpornościowego  „Muhi -  wiecznie tymczasowy” (‘Muhi - Generally Temporary), Riny Castelnuovo-Hollander i Tamira Eltermana oraz pięknie sfotografowaną i muzycznie wysmakowaną „Kambodżańską wiosnę” (‘Cambodian Spring’) Chrisa Kelly’ego, poświęconą kambodżańskim aktywistom.

Do kina Elektronik zapraszamy np. na dwa dokumenty w ramach 6. Przeglądu „Adwokat w roli głównej” – „Udając Boga” oraz „Z powietrza”, zaś w U–jazdowskim zobaczyć będzie można łącznie siedem tytułów, wśród których znajdą się konkursowe „Martwe osły nie boją się hien” (‘Dead Donkeys Fear No Hyenas’) Joakima Demmera, będący filmowym śledztwem i wnikliwą analizą niejasnych polityczno-ekonomicznych relacji towarzyszących wielkim zagranicznym inwestycjom w etiopską ziemię czy ukazujący kulisy prowadzenia negocjacji na globalnym poziomie film Filipa Antoniego Malinowskiego „Strażnicy ziemi” (‘Guardians of the Earth’), w którym przewodnikiem widzów po paryskim szczycie klimatyczny z 2015 r. jest doświadczony i obdarzony poczuciem humoru naukowiec z Bangladeszu, Saleemul Huq.

 

Do zobaczenia w kinie!

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partnerzy i patroni medialni: