POKAZY INTERAKTYWNE NA OTWARCIE 17. MFF WATCH DOCS

Przyjdź na wieczór otwarcia festiwalu WATCH DOCS (7 grudnia) i poznaj historie, które przykuwają uwagę odbiorców mediów na świecie. Pokazy interaktywne – zaplanowane również na 8 grudnia – pozwolą poznać przyszłość, jaka czeka dokument.

Widzowie zobaczą, jak przy użyciu interaktywnego filmu czy wirtualnej rzeczywistości można opowiadać o wyzwaniach, przed którymi stoi współczesny świat.

Cyfrowe media przyniosły nowy rodzaj uczestnictwa w historii. Gogle do wirtualnej rzeczywistości nazywane są „maszyną do empatii” - czy na prawdę tak jest?

Gośćmi wieczorów będą twórcy z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Kanady i Polski. W swoich cyfrowych pracach opowiadają o wyzwaniach współczesności przy użyciu snapchata, smartfona i poprzez dokumentalne gry. Za pomocą interaktywnych mediów pokazują, jak wygląda dzień w obozie dla uchodźców i wskrzeszają Aleppo w wirtualnej rzeczywistości. Choć opowiadania te powstają z myślą o samotnym odbiorze na telefonie czy laptopie, na te dwa wyjątkowe wieczory staną się wspólnym doświadczeniem na dużym ekranie.

Pokazy są częścią DIGITAL STORIES LAB - MEDIA & DEMOCRACY. To cykl międzynarodowych warsztatów i wykładów, które przyglądają się nowym sposobom wykorzystania technologii i audiowizualności do opowiadania o wyzwaniach współczesnego świata.

Bezpłatne bilety na pokazy projektów prezentowanych w ramach DIGITAL STORIES LAB będą wydawane w kasie kina Muranów zgodnie z zasadami wydawania biletów na MFF WATCH DOCS.

Projekty DIGITAL STORIES LAB będą prezentowane w języku angielskim - bez polskiego tłumaczenia.

 

Więcej informacji:

totalimmersion.rocks/dsl

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Pełne Zanurzenie / Udyssey Creative Technologies.

 

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partnerzy i patroni medialni: