PRZEGLĄD ADWOKAT W ROLI GŁÓWNEJ. EDYCJA DOKUMENTALNA

Podczas tegorocznej edycji WATCH DOCS zaprosimy widzów na ponad 60 dokumentów, debaty, spotkania i warsztaty. Ważną częścią festiwalu są dwie retrospektywy tematyczne. Pierwsza z nich – „ADWOKAT W ROLI GŁÓWNEJ. Edycja dokumentalna” – jest organizowana we współpracy z Naczelną Radą Adwokacką.

Przegląd jest dokumentalną kontynuacją przeglądu organizowanego w latach ubiegłych w kinie Muranów w wersji fabularnej. W programie 6 filmów dokumentalnych, m.in. „Armia Gideona” (‘Gideon's Army’) Dawn Porter o amerykańskich obrońcach z urzędu i „Udając Boga” (‘Playing God’) Karin Jurschick, wnikliwy portret Kennetha Feinberga, pozwalający zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy najwyższego szczebla prawniczej hierarchii.   

Przegląd ADWOKAT W ROLI GŁÓWNEJ. Edycja dokumentalna otworzy debata współorganizowana przez Naczelną Radę Adwokacką i American Bar Association pt. „Prawnik wobec bezprawia” (8.12.2017 w Kinie Muranów), w której udział wezmą amerykański prawnik William Meyer, ekspert American Bar Association; prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku i członek Polskiej Akademii Nauk; adw. Jakub Wende, członek NRA, oraz adw. Sylwia Gregorczyk-Abram, laureatka tegorocznej nagrody Prawnik Pro Bono.

Po szczegółowe informacje na temat całego przeglądu zapraszamy tutaj.

Co więcej, z przyjemnością informujemy, że Naczelna Rada Adwokacka przeznaczy nagrodę finansową NRA FUTURE DOCS AWARD w wysokości 15 000 PLN na rozwój najlepszego projektu filmowego, odnoszącego się do pracy adwokata na rzecz praw człowieka, w ramach wydarzenia branżowego festiwalu – FUTURE DOCS.

Organizatorzy Przeglądu: Naczelna Rada Adwokacka, MFF WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie.

Partnerzy Przeglądu: Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Legalna Kultura, Młoda Palestra, Komisja ds. Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej Przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, C.H. Beck, ELSA Poland.

Patroni medialni Przeglądu: Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita.

 

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partnerzy i patroni medialni: