KONFERENCJA PRASOWA 17. MFF WATCH DOCS

We wtorek 28 listopada o 12:00 w Kinie w U–jazdowskim odbędzie się konferencja prasowa 17. MFF WATCH DOCS, połączona z pokazem niezwykłego, kontrowersyjnego filmu dokumentalnego pt. „Ryzyko” w reż. Laury Poitras.

Przed projekcją odbędzie się również krótka dyskusją wokół procedowanego właśnie projektu ustawy o jawności życia publicznego, w której udział wezmą ekspertki Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Konferencja poświęcona będzie bogatemu programowi i wydarzeniom towarzyszącym zbliżającego się festiwalu WATCH DOCS – o czym opowiedzą dyrektorzy festiwalu Maciej Nowicki i Konrad Wirkowski - a zakończy się ona pokazem filmu otwarcia festiwalu, czyli najnowszego dokumentu Laury Poitras „Ryzyko”. Dokument ten to kręcony przez sześć lat portret szefa WikiLeaks, Juliana Assange’a, a jednocześnie fascynująca historia o władzy i prawdzie, zdradzie i poświęceniu, rozgrywająca się w paranoicznym wręcz napięciu, bo świat wykradanych rządzącym tajemnic to też świat absolutnej inwigilacji.

Podczas konferencji obecne będą także dr Barbara Grabowska-Moroz, ekspertka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w zakresie monitoringu legislacji oraz Dorota Głowacka, ekspertka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w dziedzinie wolności słowa i prawa do prywatności. Ekspertki HFPC przedstawią krótko sytuację prawną sygnalistów i gwarancje chroniące ich współpracę z mediami w Polsce, z uwzględnieniem założeń procedowanego właśnie projektu ustawy o jawności życia publicznego oraz odpowiedzą na związane z tymi zagadnieniami pytania dziennikarzy.

 

Akredytacje na konferencję prasową:

Józefina Bartyzel, j.bartyzel@szustow.com, tel. 695 492 970

 

 

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partnerzy i patroni medialni: